ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ EDYCJĘ 4-7.06.2024!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

SMARTTECH: Automatyzacja skanowania 3D dzięki zastosowaniu cobotów

Podziel się

Coboty coraz częściej pracują „ręka w rękę” z użytkownikami różnych systemów obecnych w procesie projektowania, produkcji i kontroli jakości wyręczając ludzi przy pracach powtarzalnych lub optymalizując ich działania. SMARTTECH również „zatrudnił” cobota w celu zautomatyzowania procesu skanowania 3D tworząc zintegrowany system SMARTTECH3D CobotScan. Eksperci firmy przybliżą ten temat 1 czerwca na Scenie Industry Next.

Automatyzacja skanowania 3D dzięki zastosowaniu robotów i cobotów   

1 czerwca, godz.15.00-15.30, Scena Industry Next, pawilon 5

Prelegent: Anna Wilczak

Organizator: SMARTTECH

Umieszczenie precyzyjnej głowicy skanującej na zrobotyzowanym ramieniu pozwala na znaczne przyśpieszenie procesu pozyskiwania danych pomiarowych a dzięki uproszczonemu procesowi tworzenia planu pomiarowego nie wymaga od operatora wiedzy związanej z samym programowaniem cobota.  

W przemyśle automatyzacja skanowania 3D wykorzystywana jest do wielu zastosowań, takich jak tworzenie dokumentacji, kontrola jakości czy pozyskanie cyfrowego bliźniaka mierzonego obiektu. Rozwiązanie to jest szczególnie cenione w firmach, które realizują pomiary małych serii produktów gdzie kluczem jest skrócenie czasu i łatwość przygotowania procesu pomiarowego dla serii składającej się z kilku a nie kilkuset podobnych obiektów. Możliwość szybkiego dostosowania systemu SMARTTECH3D CobotScan do różnych obiektów przyczynia się do poprawy jakości pracy i zwiększenia konkurencyjności danego przedsiębiorstwa.

Połączenie wysokich rozdzielczości skanowania 3D, sięgających próbkowania powyżej 1000pkt/mm2, pozwalających na odwzorowanie drobnych detali na mierzonym obiekcie z automatyzacją procesu przez cobota pozwala na zwiększenie efektywności pracy jednocześnie redukując koszty osobowe i ograniczając możliwość błędów ludzkich. Takie systemy zostały wdrożone przez firmę SMARTTECH między innymi do kontroli w przemyśle kosmicznym potwierdzając korzyści z nich płynące.

Aby dowiedzieć się więcej o możliwości wykorzystania cobotów w celu automatyzacji procesu skanowania 3D zapraszamy na wykład Anny Wilczak – 01.06.2023 godzina 15:00 scena główna w pawilonie 5.

 

mgr inż. Anna Wilczak – Dyrektor działu sprzedaży i rozwoju biznesu. Zaangażowany menadżer posiadający rozległą wiedze praktyczną z zakresu skanowania 3D i wykorzystania współrzędnościowych technik pomiarowych zarówno w przemyśle, jak i zastosowaniach niekonwencjonalnych. Z powodzeniem od 5 lat doradza oraz wprowadza technologie 3D w wielu firmach na terenie całej Polski, wprowadzając je w Przemysł 4.0.

 

 

UWAGA: UDZIAŁ W WYDARZENIACH MOŻLIWY JEDYNIE DLA OSÓB POSIADAJĄCYCH DOKUMENTY WSTĘPU NA TARGI ITM INDUSTRY EUROPE (ZAPROSZENIE LUB BILET).